Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách akce a také těm, kteří se přišli podívat a podpořit nás při tak významném výročí.

Oslavy proběhly za účasti Petra Koukala - olympijského účastníka

Druhým účastníkem exibičního zápasu byl Adam Mendrek - reprezentant ČR

Další fotografie z celého dne naleznete v naší fotogalerii.

1966 – 1967     1. sezona oddílu badmintonu  TJ Slovan Ivančice

V archivu BC 66 Ivančice je založeno z této úvodní sezony oddílu badmintonu pod TJ Slovan Ivančice 6 zápisů o utkání. Jsou na formulářích pro zápisy o utkání pro tenis nebo stolní tenis, protože speciální zápisy o utkání družstev pro badminton neexistovaly. Zápisy svědčí o účasti dvou družstev dospělých - v městském přeboru Brna startovalo družstvo „A“ a v městské soutěži družstvo TJ Slovan Ivančice „B“. Nejstarší  dochovaný zápis  je z utkání Slavoj  Malenovice „B“ –  Slovan Ivančice  9 : 2 z  19.11. 1966. Utkání se hrála na jedenáct zápasů a zápasy na dva vítězné sety do 15 bodů – muži  a všechny   čtyřhry. Zápasy dvouhry žen se hrály na dva vítězné sety do 11 bodů. Zvláštností byly koncovky setů – tzv. prodloužení. Strana, která dosáhla dříve 14, nebo 13 bodů měla právo nastavit set  buď do 17,nebo do 18 bodů a potom set skončil třeba rozdílem jednoho bodu. V případě dámské dvouhry se nastavovalo za stavu 9 : 9 nebo 10 : 10 vždy do 12 bodů. Hrálo se na ztráty, tedy bod si připsala vždy  strana , která měla podání, jinak se skóre neměnilo.  V utkání se hrály 4 dvouhry mužů, 2 dvouhry žen, 2čtyřhry mužů, 1 čtyřhra žen a 2 smíšené čtyřhry.

Družstvo hrálo v sestavě :  Ing. Arnošt Bár, František Smejkal, Josef Kalousek, Oldřich Hellar / na toto jméno startoval Jaroslav Kopecký/. Jiří  Holubář, Ladislav Eibel, Zdena Doležalová, Hana Růžičková. Jeden hráč mohl hrát 3 zápasy.

Toto utkání zřejmě nebylo prvním utkáním, ale je prvním a nejstarším, dle dochovaných  zápisů  o utkání.

Druhý dochovaný zápis je z utkání Moravské Slavie Brno „A“  -  TJ Slovan Ivančice  6 : 5 !

Sestava :  František Smejkal, Josef Kalousek, Oldřich Hellar / Jaroslav Kopecký/,Karel Paar, Ladislav Eibel, Zdena Doležalová, Vlasta Došková, Hana Růžičková.

Další zápis je z přátelského utkání s tehdejším prvoligovým družstvem  Lokomotivy  Komárov a porážka  0 : 11 z 7.1.1967.

Dále jsme 8.4.1967 prohrály se Spartakem Líšeň v Líšni  4 : 7 a družstvo TJ Slovan Ivančice „B“ prohrálo se Spartakem KSB „B“ /Brno/  0 : 11 -   16.4.1967. Béčko hrálo v sestavě : Karel Paar, Ladislav Eibel, František Bár, Jaroslav Plevač, Hana Růžičková,Alena Lahodová, Hedvika Bárová.

Ze závěru první závodní sezony se dochoval zápis o utkání se Sokolem Vranovice - zřejmě z kvalifikace o postup do Oblastního přeboru JM. Toto utkání Slovan Ivančice vyhrál 6:0, hrálo se v Brně na Sušilové ul. č.1 , vrchním rozhodčím byl p. Petr Veselý a naše družstvo hrálo v  sestavě :  Ing. Arnošt Bár, František Smejkal,  Josef Kalousek, Jaroslav Kopecký,  Zdena Doležalová,  Hana Vysloužilová. Bylo to 20.5.1967.

Soupisky smíšených družstev dospělých z první  závodní  sezony oddílu badmintonu TJ Slovan Ivančice „A“ i „B“,  1966 – 1967 ,  se nedochovaly.

Sestavil : Josef Kalousek    5.12.2016